Чи можна змінювати меню дитини на вимогу батьків?

Наш син змалечку дуже погано їсть. Останнім часом вихователі скаржаться, що взагалі відмовляється від їжі. Чи можна змінити щось у харчуванні дитини у дитячому садку? Що для цього потрібно?

Відповідно до Інструкції з організації харчування дітей у ДНЗ (наказ МОН, МОЗ від 17.04.2006 №298/227) у дитячому садку може бути забезпечене дієтичне харчування дітей. таке харчування призначає лікар закладу охорони здоров'я відповідного профілю дітям, які часто і тривало хворіють, мають хронічні захворювання (у період загострення хвороби).

Дієтичне харчування в ДНЗ передбачає лише зміну технологій приготування страв – готують тушковані, варені, протерті страви, - а не виключення чи заміну продуктів.

Батькам потрібно звернутися до лікаря, який обстежить дитину. Якщо справді є потреба у дієтичному харчуванні, то він оформить відповідну довідку і рекомендації. Батьки надають таку довідку медичній сестрі ДНЗ.

Як уберегти дитину від грипу?

Щоб уберегти дитину від грипу необхідно проводити наступні заходи профілактики:

· Дотримуватись правил особистої гігієни, з миттям рук через кожні 4 години, перед їжею та після прогулянки, туалету;

· Дотримуватись повітряно-температурного режиму в приміщенні;

· Проводити щоденне вологе прибирання із використанням миючих та дезінфікуючих засобів;

· Проводити С-вітамінізацію страв;

· Не допускати контакту дітей з хворими на грип та ОРВЗ;

· Використовувати при спілкуванні з дітьми індивідуальні захисні маски;

· Уникати перебування дітей в місцях скупчення великої кількості людей;

Що таке групи короткотривалого перебування?

В дошкільному закладі поряд із групами, які працюють за звичним режимом, є групи короткотривалого перебування.

Діти до таких груп оформляються за заявою батьків і відвідують групу на умовах неповного дня: в час проведення занять чи прогулянок, зранку чи в другій половині дня. Якщо дитина не харчується в дитячому садку – відвідування безкоштовне.

Коли дитину можна вважати добре підготовленою до школи?

Добре підготовлена до школи дитина легко адаптується до умов шкільного навчання, успішно засвоює програму першого класу, вміє спілкуватися з дітьми і учителями, товаришувати, незалежна від дорослих у повсякденних побутових питаннях: вміє самостійно вдягнутися, скласти портфель, підготувати спортивну форму, швидко перевдягнутися до уроку, виконати домашнє завдання. Дуже важливо до початку шкільного навчання розвинути у дітей такі пізнавальні процеси, як увага, пам'ять, мислення, сприймання, уява, мовлення.

Пам’ятайте, що лише здорова дитина може успішно вчитися. Бережіть здоров’я дитини:фізичне, психічне та соціальне!

Хто контролює харчування дітей в дошкільному закладі?

Контроль за організацією харчування дітей покладається на керівника та медичних працівників закладу. Контроль починається з моменту складання меню-розкладу і продовжується на всіх етапах приготування їжі. Він проводиться щоденно і включає аналіз харчування на фізіологічну повноцінність, контроль за якістю продуктів, дотриманням норм вкладених продуктів і виходом страв, технологією приготування та якістю приготовленої їжі, за її роздачею по групах, дотриманням санітарно-гігієнічного режиму харчоблоку і допоміжних приміщень, веденням документації з харчування, організації харчування по групах, виховання культурно-гігієнічних навичок тощо.

До контролю за організацією харчування залучаються також члени ради по харчуванню, чергові педагоги та батьки.

Крім того, ведеться щоденний облік використання грошових норм, тобто вартість харчування однієї дитини в день має відповідати встановленим грошовим нормам: 6.90 грн. – для дітей раннього віку; 10.40 грн. – для дітей дошкільного віку, 7.07 грн – на 1 учня 1-го класу. Половину цієї суми оплачують батьки, другу половину – міська рада.

Установлення плати
Питання, пов’язані із внесенням батьками плати за харчування у дошкільних навчальних закладах, регламентуються ст. 35 Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII. Розмір плати встановлено на 2015 рік відповідно до Рішення виконавчого комітету Куп'янської міської ради від 20.01.2015 №3 та наказу відділу освіти від 23.01.2015 №47.

Згідно із Законом № 2628 батьки вносять плату не за утримання дітей у закладі, а за їх харчування в розмірі, що не перевищує 60 % (у міській місцевості) від вартості харчування на день.

Які права Батьківського комітету в ДНЗ, особливо стосовно харчування?

На сьогодні Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України розробляється проект Положення про батьківський комітет у дошкільних навчальних закладах, в якому будуть визначені права та обов’язки комітетів, в тому числі в організації харчування дітей у дитсадку.

Відповідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 №298/227, питання організації раціонального харчування дітей включається у тематику батьківських зборів, консультацій для батьків, висвітлюється у інформаційних куточках.