Навчальний процес

Дошкільний навчальний заклад загального розвитку. У 2020/2021 навчальному році організація освітньої роботи в дошкільному закладі здійснюється за програмою «Впевнений старт», Освітня програма для дітей від 3 до 7 років, Київ. ун-т ім. Б. Грінченка, 2016., рекомендованою Міністерством освіти і науки (лист МОН України  № 1/11-16163 від 09.11.2015р.), з використанням видань, рекомендованих для роботи у дошкільних навчальних закладах Міністерством освіти і науки України.

Навчальний рік починається 1 вересня, закінчується 31 травня, літній оздоровчий період триває з 1 червня по 31 серпня 2021 року, під час якого освітня робота формується відповідно до інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

У дошкільному навчальному закладі встановлено 5-денний навчальний тиждень.

Режим роботи закладу становить 9,5 годин (з 8.00 до 17.30) У закладі комплектування груп відбувається за віковими ознаками:

-         група "Бджілка" – різновікова група (від 3 до 6 років);

(З раннього віку і до кінця перебування дитини у закладі мова не змінюється).

Під час освітнього процесу для дітей організовується навчально-виховна зайнятість різних форм. У залежності від змісту проводяться заняття таких типів: предметні, інтегровані, комплексні; відповідно до дидактичних цілей: на формування нових знань (предметні, навчально-ігрові, навчально-пізнавальні); на закріплення засвоєних знань (інтегровані, комплексні, сюжетно-ігрові), контрольно-оціночні (інтегровані, комплексні, заняття-змагання, вікторини, конкурси, турніри); за способом організації: групові, підгрупові, індивідуальні.

Планування освітнього процесу здійснюється на основі блочно-тематичного принципу за моделлю, яка побудована за режимними моментами з урахуванням сфер життєдіяльності та освітніх ліній, яка істотно знижує навчальне навантаження на дітей.

Рівномірно розподіляються види активності за основними освітніми лініями протягом дня в залежності від бажань та інтересів дітей. Крім спеціально організованої навчально-виховної зайнятості (ігри, спостереження, екскурсії, свята, походи, розваги, індивідуальна робота, самостійна діяльність, гуртки), передбачається самостійна діяльність дітей: продуктивна праця, художня діяльність, гра, спілкування та інші. Спеціально організована розвивально-виховна зайнятість урізноманітнюється проведенням  групових, занять (7-15 хвилин). Організована навчальна діяльність планується переважно у першу половину дня у формі занять. Заняття, які потребують підвищеної пізнавальної активності, проводяться переважно в першу половину дня та у дні з високою працездатністю (вівторок, середа), поєднуються та чергуються із заняттями з музичного виховання та фізкультури. Допускається проведення занять у другу половину дня (образотворча діяльність, фізкультура тощо).

При цьому тривалість інтегрованого заняття збільшується за рахунок постійної зміни різних видів дитячої діяльності (на 5, 10, 15 хвилин відповідно в молодшій, середній, старшій групах), проте інтегроване заняття може замінити всі інші, крім занять з фізичної культури й музичного виховання. Тобто щодня проводиться одне інтегроване заняття, закріплюючи набуті дітьми знання і вміння в різних видах дитячої діяльності протягом дня. При цьому тривалість статичного навантаження у положенні сидячи на одне заняття не повинна перевищувати для дітей  різновікової групи –  25 хвилин.

Не вимагається від дітей виконання домашніх завдань.

Тривалість фронтальних занять становить:

- у різновіковій групі – 25 хвилин.

Тривалість перерв між заняттями  становить не менше 10 хвилин.

Максимально допустима кількість занять у першій половині дня в молодшій та середній групах не перевищує двох, у старшій – трьох організованих навчальних занять.  У середині та наприкінці занять, що потребують високого інтелектуального напруження чи статичної пози дітей, обовязково проводяться фізкультурні хвилинки.

Фізичне виховання дітей у дошкільному навчальному закладі складається з: ранкової гімнастики; занять фізичною культурою; рухливих ігор та ігор спортивного характеру; загартування; фізкультурних хвилинок під час занять, фізкультурних пауз між заняттями; фізкультурних комплексів під час денної прогулянки. Визначаючи обсяг рухової активності дітей, враховуються стан їхнього здоров’я та психофізіологічні особливості.

Організоване навчання у формі фізкультурних занять проводиться з 3-х років. Тривалість занять для дітей у віці  від 3 до 6 (7-ми) років–20-25хвилин.
Фізкультурні заняття для дітей дошкільного віку проводять не менше трьох разів на тиждень. Форма та місце проведення занять визначаються педагогом залежно від поставленої мети, сезону, погодних умов та інших факторів.

У дні, коли немає занять з фізкультури, проводять фізкультурні комплекси під час денної прогулянки. У другій половині дня домінує розвивально-виховна зайнятість. За планом вихователя здійснюється індивідуальна робота з дітьми.

Розподіл занять на тиждень здійснюється за освітніми лініями відповідно до затвердженого гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільному навчальному закладі

Розваги з фізичної та музично-театралізованої діяльності проводяться 1 раз на місяць переважно у другій половині дня. Тривалість розваг  відповідно до віку дітей складає:  різновікова група – 30-35 хвилин.

Дні  здоровя організовуються 1 раз на місяць. У день здоровя вся освітня робота повязана з темою здоровя та здорового способу життя.

З метою розвитку творчих здібностей  дошкільників, реалізації варіативної складової Базового компоненту (нова редакція) у другій половині дня організовано роботу гуртків в різновіковій групі:

-Гурток з англійської мови «English is fun»

-Гурток оздоровчого спрямування «Малята-здоров’ята»

Тривалість проведення гурткової роботи:Гурткова робота планується у другій половині дня з понеділка  по п’ятницю. Наповнюваність групи 10 осіб на одному занятті.

- у різновіковій групі – 25 хвилин.

Директор                                Веретеннікова К.О.